#
ul. Piaseczna 18, 25-415 Rzeszów 888-369-741 kontakt@bestbusiness.com.pl

Co trzeba wiedzieć na temat marihuany?

Marihuana to słowo używane do określenia wysuszonych, żeńskich kwiatów konopi indyjskich. Istnieje wiele sposobów na ich spożywanie, ale najpopularniejszym z nich jest palenie. Do najczęściej występujących objawów palenia marihuany zalicza się lekka dezorientacja i osłabienie koncentracji, poczucie relaksu, pogłębienie się niektórych uczuć i wyostrzenie zmysłów.

marihuana i jej zastosowaniaNajważniejszym składnikiem psychoaktywnym marihuany odpowiadającym za takie właśnie objawy jest THC. Marihuanę pali bardzo wielu ludzi, przez co ustalenie jednego profilu "palacza" jest właściwie niemożliwe. Robią to ludzie w różnym wieku i należący do najróżniejszych grup wiekowych. Co więcej, na pierwszy rzut oka poznanie regularnego palacza jest niezwykle trudne lub wręcz niewykonalne, zatem bardzo możliwe, że każdy z nas posiada w swoim najbliższym otoczeniu przynajmniej jedną osobę często palącą marihuanę.

Marihuana nie jest używką powodującą fizyczne uzależnienie, przez co nawet po jej odstawieniu nie pojawia się tutaj charakterystyczny dla wielu narkotyków głów. Przy regularnym jej paleniu może jednak występować pewne przyzwyczajenie, co w przypadku odstawienia prowadzi do uczucia dyskomfortu. Można to jednak porównać do przyzwyczajenia się do słodyczy, telewizji czy gier komputerowych.

Według statystyk policyjnych z całego świata, nie istnieje żaden związek pomiędzy regularnym paleniem marihuany a nadmiernym łamaniem prawa. W gruncie rzeczy jedynym przestępstwem często popełnianym przez palaczy jest samo posiadanie marihuany, na co w wielu krajach nie pozwalają przepisy. Regularne palenie marihuany wbrew powszechnej opinii nie prowadzi także do sięgania po twarde narkotyki. Wyjątkiem są tutaj osoby namawiane przez dilerów chcących zarobić jeszcze więcej na swoich klientach.

Trudno jest znaleźć także jakiekolwiek dane medyczne mówiące o tym, że palenie marihuany przyczynia się do śmierci palaczy. Widać tutaj spory kontrast w porównaniu z wieloma innymi, legalnymi używkami takimi jak papierosy czy alkohol, które są odpowiedzialne za śmierć całych tysięcy ludzi każdego roku. Fakt, w czasie palenia marihuany wprowadzamy do naszych płuc substancje smoliste, które mogą być dla nich niebezpieczne. Warto jednak pamiętać, że dym z konopi jest znacznie mniej szkodliwy niż tytoniowy, a ponadto palenie nie jest jedynym sposobem na przyjmowanie marihuany.

na co i jak działa marihuanaMarihuana posiada zresztą wiele zastosowań w medycynie i może być bardzo skuteczna w leczeniu dolegliwości takich jak epilepsja czy schizofrenia. Niestety, przepisy panujące w wielu krajach znacznie utrudniają osobom chorym dostęp do takich środków.

Nasiona konopii - farmanasion.pl
#