#
ul. Piaseczna 18, 25-415 Rzeszów 888-369-741 kontakt@bestbusiness.com.pl

W jaki sposób konopie wpływają na regenerację kości?

Wpływ marihuany na zdrowie ludzkich kości jest przedmiotem badań wielu naukowców od bardzo długiego już czasu. Całkiem niedawno grupa uczonych odkryła, że ów wpływ znacznie zmienia się wraz z wiekiem danego osobnika.

konopie a regeneracja kościW przypadku osób starszych marihuana może mieć bardzo pozytywny wpływ, ale z kolei u młodszych ludzi zawarte w niej składniki bardzo szkodliwie wpływają na wytrzymałość oraz regenerację kości. W pewnym wieku marihuana może między innymi chronić nas przed osteoporozą, która jest bardzo groźną chorobą. Wyniki badań zostały opublikowane na łamach najważniejszych pism branżowych na świecie, i szybko wprawiły w prawdziwe osłupienie wielu naukowców. Badania zostały przeprowadzone na w warunkach laboratoryjnych na grupie myszy.

Osteoporoza należy do najczęściej spotykanych i jednocześnie najgroźniejszych chorób kości na świecie. Według statystyk w pewnym momencie życia dotyka ona około 30% kobiet i 12% mężczyzn, zatem jest to problem na naprawdę dużą skalę. Zgodnie z wynikami wspomnianych wyżej badań, niektóre składniki zawarte w marihuanie mogą wyłączać w organizmie te cząsteczki, które przyczyniają się do rozwoju tej choroby. Co prawda już od dość dawno wiadomo, że marihuana wpływa na aktywowanie odpowiedzialnego za regenerację kości receptora CB1. Nie ustalono jednak, czy takie działanie ma pozytywne, czy też negatywne skutki.

Najnowsze badania pokazały, że zawarte w marihuanie składniki na wiele sposobów wzmacniają kości u starszych pacjentów i zapobiegają rozwijaniu się osteoporozy. Być może będzie to zatem przełom w leczeniu takich właśnie dolegliwości.

Nasiona konopii - farmanasion.pl
#