#
ul. Piaseczna 18, 25-415 Rzeszów 888-369-741 kontakt@bestbusiness.com.pl

Marihuana i NFL

Marihuana a NFL

Posted by Marihuana Doctors on 11/14/2017 in Medyczna marihuana

Zaktualizowano 15 grudnia 2017 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Nie ma wątpliwości, że zawodowi piłkarze zmagają się z ogromnym bólem. Pomimo swojego przygotowania fizycznego gracze NFL zmuszają swoje ciała do wysiłku, który czasem przekracza ich możliwości. Zawodnicy często cierpią z powodu naciągnięć i zwichnięć mięśni, uderzeń i stłuczeń oraz sporadycznych przypadków wstrząśnienia mózgu.

Podczas typowej kariery w lidze NFL zawodowy gracz zażywa niezliczone ilości dostępnych bez recepty środków przeciwzapalnych, silnych środków przeciwbólowych i innych substancji, które mają skrócić czas rekonwalescencji, zmniejszyć ból i zwiększyć wydolność fizyczną. Agencja ds. Walki z Narkotykami (Drug Enforcement Administration - DEA) prowadzi dochodzenie w sprawie uzależnienia zawodowych sportowców od leków przeciwbólowych, co może doprowadzić do wszczęcia federalnego postępowania sądowego.

Marihuana, sprawdzony naturalny środek przeciwbólowy, jest zakazana przez Federalną Agencję ds. Leków (FDA) i NFL. Biorąc pod uwagę ilość bólu odczuwanego przez zawodników NFL oraz obawy związane z uzależnieniem od farmaceutycznych środków przeciwbólowych, gracze coraz częściej domagają się wprowadzenia nowej polityki dotyczącej marihuany w NFL.

Przyznawanie się do używania marihuany: Emerytowani gracze a obecni gracze

Używanie marihuany w NFL jest obecnie niezgodne z regulaminem ligi, ale wielu uważa tę praktykę za drobne wykroczenie. Mimo to zawodnicy niechętnie mówią o używaniu marihuany. Telefoniczna ankieta przeprowadzona wśród 644 emerytowanych graczy NFL ujawniła kilka interesujących informacji na temat stosowania medycznej marihuany w NFL:

    72% ankietowanych graczy przyznało się do stosowania przepisanych środków przeciwbólowych w niewłaściwym celu Użycie opioidów jest czterokrotnie wyższe wśród emerytowanych graczy niż wśród obecnych. Około 52% graczy sięgnęło po opioidy w celu uśmierzenia bólu podczas swojej kariery w NFL.

Eugene Monroe, były zawodnik Baltimore Ravens, w wieku trzydziestu lat otwarcie powiedział, że odczuwa skutki uboczne leków przeciwbólowych. Wyrządziły one szkody w jego organizmie i w pewnym momencie przestały zmniejszać jego ból. Baltimore Ravens odesłali Monroe'a na emeryturę po tym, jak stał się pierwszym zawodnikiem w drużynie, który publicznie zwrócił się do ligi z prośbą o zezwolenie na używanie medycznej marihuany w NFL. Monroe podzielił się również informacją, że po zastosowaniu różnych preparatów z marihuany odzyskał sprawność fizyczną i może poruszać się z mniejszym bólem.

NFL ma więcej zwolenników stosowania marihuany i jej właściwości leczniczych niż jakakolwiek inna liga sportowa. Prawdą jest też, że żaden inny sport nie jest tak silnie związany z bólem fizycznym i uszkodzeniami ciała jak futbol.

Większość byłych zawodników Broncos jeszcze do niedawna była niedowiarkami. Jednak im więcej dowiadywali się o leczniczym zastosowaniu marihuany, tym bardziej zaczynali traktować ją jako lekarstwo na nie współpracujące kolana, bolące plecy, bezsenność i pulsujące bóle głowy.

Spośród 226 anonimowo ankietowanych zawodników NFL 75% popiera legalizację stosowania medycznej marihuany na całym świecie. Jednak około połowa zawodników stwierdziła, że nawet gdyby mogli używać marihuany do celów medycznych, nadal stosowaliby środki przeciwbólowe.

Jak wynika z ankiety, większość graczy obawia się ryzyka związanego z długotrwałym stosowaniem środków przeciwbólowych. Ponad 40% sportowców twierdzi, że jeden z ich kolegów z drużyny jest uzależniony od środków przeciwbólowych, co jest wynikiem powszechnego stosowania i nadużywania tych środków w NFL.

Groza wstrząsów i uszkodzeń mózgu w NFL

Urazy głowy, z którymi stykają się zawodnicy futbolu i sportów pokrewnych, mogą być czasem śmiertelne. Seria ciągłych uderzeń w głowę może przerodzić się w Przewlekłą Encefalopatię Urazową (CTE), która wiąże się z obrzękiem mózgu i może być śmiertelna. Nie wiadomo, kiedy kolejny wstrząs mózgu może przekształcić się w śmiertelny przypadek CTE.

Zespół pourazowy, który występuje w wyniku urazów głowy, wciąż nie jest w pełni rozumiany przez specjalistów medycznych. Zespół ten może trwać przez dłuższy czas, może się zmieniać lub pojawić się na czas nieokreślony. Zespół pourazowy obejmuje kilka zaburzeń związanych z mózgiem, takich jak depresja, zmiany osobowości, bóle i zawroty głowy, niepokój i lęk. Ciężkość i liczba doznanych wstrząsów nie jest wiarygodnym wskaźnikiem wystąpienia zespołu powypadkowego.

Częstość występowania wstrząśnień mózgu u graczy rośnie wraz z upływem czasu. Ostatnio coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że wstrząśnienia mózgu mogą również powodować uszkodzenia strukturalne delikatnych włókien nerwowych wewnątrz mózgu. Powszechnie panuje błędne przekonanie, że ze wstrząśnieniem mózgu mamy do czynienia tylko wtedy, gdy zemdlejemy. Tylko 10% przypadków utraty przytomności jest związanych ze wstrząśnieniem mózgu. Do wstrząśnienia mózgu może dojść albo w wyniku bezpośredniego kontaktu piłki z głową, albo w wyniku urazu biczowego. Do urazu biczowego może dojść w wyniku uderzenia w inną część ciała, co powoduje zatrzymanie ciała, podczas gdy głowa pozostaje w ruchu aż do pełnego wyprostu szyi.

Stosowanie medycznej marihuany w NFL mogłoby pomóc w zrównoważeniu układu endokannabinoidowego w organizmie zawodników, rozluźniając ośrodkowy układ nerwowy i łagodząc ból. Marihuana ma właściwości przeciwbólowe, przeciwdrgawkowe, przeciwpsychotyczne i przeciwzapalne, które mogą zmniejszyć stres.

Korzyści z przewagi marihuany nad opiatami

Zawodnicy NFL cierpiący na chroniczny ból spowodowany kontuzjami i chorobami zwyrodnieniowymi będą próbować nowych środków przeciwbólowych, aż znajdą coś, co im pomoże. Tymczasem przewlekły ból, na który cierpią, może być wyniszczający i uniemożliwiać im wykonywanie nawet prostych codziennych czynności. Nieleczony ból przewlekły prowadzi do innych fizycznych i psychicznych zaburzeń.

Niektórzy gracze próbują terapii opioidami. Leki opioidowe to wyciągi z maku, które można znaleźć w toksycznych narkotykach, takich jak opium i heroina. Opioidy są z pewnością śmiertelne - dlatego ich zażywanie powoduje takie skutki uboczne, jak zawroty głowy, zaparcia, tolerancja na narkotyki, uspokojenie, uzależnienie i depresja oddechowa. Narkotyki te są także silnie uzależniające.

Badania wykazały, że roczny wskaźnik zgonów osób stosujących opioidy jako środki przeciwbólowe jest wyższy niż osób stosujących medyczną marihuanę. Marihuana jest bezpieczniejszym rozwiązaniem - nie ma doniesień o zgonach z powodu przedawkowania. Podobnie jak opioidy, medyczna marihuana jest bardzo skuteczna w łagodzeniu bólu nerwów, a także niektórych najpoważniejszych bólów spowodowanych urazami głowy i ośrodkowego układu nerwowego. Medyczna marihuana jest także naturalnym środkiem przeciwbólowym, który ma tylko kilka łagodnych skutków ubocznych.

NFL postanowiła współpracować ze stowarzyszeniem graczy w celu zbadania możliwości wykorzystania marihuany jako narzędzia do leczenia bólu. NFL w końcu zdecydowała się złagodzić swoje stanowisko w sprawie marihuany. Być może już wkrótce marihuana w celach leczniczych zostanie zaakceptowana w NFL, aby zmniejszyć ból zawodników i zapewnić im lepsze życie.

Nasiona konopii - farmanasion.pl
#