#
ul. Piaseczna 18, 25-415 Rzeszów 888-369-741 kontakt@bestbusiness.com.pl

Badania kliniczne wykazują, że mikrodawkowanie łagodzi ból.

Badania kliniczne pokazują, że mikrodawkowanie łagodzi ból

Posted by Nancy Moraa on 08/11/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Mikrodozowanie jest aktem przyjmowania niezwykle niskiej dawki aktywnego związku leku w celu leczenia. Staje się to powszechną praktyką w medycynie alternatywnej i społeczności związanej z konopiami indyjskimi, ponieważ państwa kontynuują legalizację medycznej marihuany.

Niektórzy pacjenci, którzy mogą odnieść korzyści z leczenia konopiami, nie chcą doświadczać "haju" lub psychoaktywnych efektów THC. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku osób nieletnich z chorobami przewlekłymi lub rzadkimi. Naukowcy ciężko pracują, aby zidentyfikować dokładne dawki różnych odmian, które zapewnią korzyści zdrowotne bez standardowych efektów THC.

Syqe Medical jest liderem w badaniach nad mikrodozowaniem i rozwojem produktów

Syqe Medical to izraelska firma z branży med-tech. Opracowała ona technologie, które umożliwiają precyzyjne dostarczanie różnych zabiegów poprzez inhalację. Po przeprowadzeniu badań, firma ustaliła, że 500 mikrogramów THC, spożywanych drogą wziewną, wystarcza do uśmierzenia bólu. Większość pacjentów korzystających z medycznej marihuany często spożywa około 150 000 mikrogramów THC.

Oznacza to, że 1 gram kwiatu ma moc 15% THC na dzień. Dla pacjentów medycznej marihuany jest to dobra wiadomość. Wciąż jednak istnieje obawa o niepożądane efekty, które mogą się pojawić. Dokładny pomiar mikrodawkowania mógłby również pomóc pacjentom w uzyskaniu mieszanek Sativa i CBD do stosowania w ciągu dnia.

Inhalator Syqe precyzyjnie odmierza mikrodawkę marihuany

Inhalator może mierzyć dokładną dawkę THC, którą spożywa pacjent. Urządzenie pozwala lekarzom i pacjentom na dobór terapii na poziomie mikrogramów z niespotykaną dotąd precyzją. Inhalator został spopularyzowany przez izraelskiego giganta farmaceutycznego Teva. Stało się to po zatwierdzeniu go przez izraelskie Ministerstwo Zdrowia. Istnieje duża nadzieja, że już wkrótce zostanie dopuszczony do obrotu w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Badania zyskały międzynarodową uwagę, a opublikowane dane dotyczące stosowania u pacjentów są już dostępne. Firma ma nadzieję, że wniosek FDA w USA uzyska aprobatę. Żywności i Leków wskazała, że przed zmianą klasyfikacji marihuany w Stanach Zjednoczonych wymagane są badania medyczne oparte na dowodach.

W badaniu przeprowadzonym przez Syqe Medical, pacjenci zażywali 3-4 inhalacje dziennie. Każda z nich zawierała tylko 500 mikrogramów THC. Pacjent z konopiami indyjskimi przyjmuje 1 gram 15% THC dziennie. Ten 1 gram zawiera 150,000 mikrogramów THC. Ilustruje to kluczowy wniosek z badania, że pacjenci mogą odnieść korzyści z niższych dawek.

Długo oczekiwany kamień milowy w branży: zdrowie bez haju

Jaka ilość marihuany wystarczy, aby zapewnić pacjentom złagodzenie objawów? Do tej pory społeczność medyczna nie wiedziała. Ale wyniki nowych badań przeprowadzonych przez Syqe Medical to ważny krok naprzód.

"Badanie to jest pierwszym, które pokazuje, że ludzka wrażliwość na THC jest większa niż zakładano wcześniej. Pozwoliło to na leczenie pacjentów z dużo większą precyzją przy użyciu mniejszych ilości. To z kolei przełoży się na mniej skutków ubocznych i ogólnie skuteczniejsze leczenie. Technologia dostarczania leków Syqe ma również zastosowanie w przypadku opioidów i innych związków.

Związki te, choć potencjalnie skuteczne, mogą mieć niebezpieczne skutki uboczne. To urządzenie do przepisywania leków w niskich dawkach z wysoką rozdzielczością wiele znaczy. Dzięki niemu można osiągnąć wyniki leczenia, które wcześniej nie były możliwe" - powiedział Perry Davidson, dyrektor generalny firmy Syqe Medical.

Wyniki badań pozwalają na ustanowienie długo oczekiwanego kamienia milowego w branży. W badaniu odnotowano skuteczne uśmierzanie bólu przy jednoczesnym ograniczeniu prawdopodobnych psychoaktywnych skutków ubocznych.

"Na podstawie wyników badania możemy stwierdzić, że niskie dawki marihuany mogą powodować pożądane efekty przy jednoczesnym uniknięciu osłabienia funkcji poznawczych. Przyczyni się to znacząco do lepszej jakości życia i bezpieczeństwa pacjenta. Dawki podane w tym badaniu, jako tak niskie, wymagają bardzo wysokiej precyzji w sposobie leczenia.

Ten poziom precyzji jest unikalny dla technologii dostarczania leków Syqe. Umożliwił on dawkowanie marihuany zgodnie ze standardami farmaceutycznymi" - powiedział prof. Elon Eisenberg, główny badacz i dziekan Wydziału Medycyny w Instytucie Technologii Technion-Israel.Inhalator z selektywną dawką umożliwia dokładną specyfikację i personalizację podczas protokołów leczenia marihuaną. Protokoły te mogą być oceniane z wykorzystaniem przyjętych praktyk farmaceutycznych. To utoruje drogę do zwiększenia badań, standardów, zastosowań, akceptacji i bezpieczniejszego globalnego wykorzystania medycznej marihuany.

Nasiona konopii - farmanasion.pl
#