#
ul. Piaseczna 18, 25-415 Rzeszów 888-369-741 kontakt@bestbusiness.com.pl

Czy THC-V jest kluczem do utraty wagi?

Czy THC-V posiada klucz do utraty wagi?

Wysłany przez Lori Ann Reese na 11/21/2021 w dolegliwości i warunki

Zaktualizowano 23 listopada 2021. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Kiedy myślisz o spożywaniu marihuany, odchudzanie jest prawdopodobnie ostatnim skojarzeniem, jakie przychodzi ci do głowy. Ile razy słyszałeś o tym, że ktoś przeżarł się przez lodówkę? Albo szafki z powodu małej ilości marihuany?

Otyłość w Stanach Zjednoczonych jest epidemią. Oznacza to, że liczba Amerykanów, którzy są chorobliwie otyli (z zagrożeniem dla zdrowia) przechyliła szalę. Dosłownie. A wpływ chorób współistniejących z otyłością jest już odczuwalny dla systemu opieki zdrowotnej. I przejawia się w rosnących wskaźnikach chorób przewlekłych.

Istnieją odmiany marihuany, które mogą pomóc w uśmierzaniu bólu. Niektóre odmiany mogą być dobre w zmniejszaniu lęku, depresji i innych objawów zaburzeń psychicznych. Inne rodzaje marihuany mogą pomóc osobie cierpiącej na bezsenność w zasypianiu. I uzyskać ten głęboki, regenerujący sen. Nie zakłócanego przez ból, lęk lub inne objawy.

Czy to zbyt daleko posunięta wyobraźnia? Pomyśleć, że może być jeden z setek kannabinoidów, który może pomóc w utracie wagi? Większość ludzi, którzy spróbowali marihuany doświadczyli nieodpartego "munchies". Sposób, w jaki niektóre rodzaje trawki sprawiają, że chce się jeść wszystko, jest legendarny.

Teraz naukowcy i konsumenci przyglądają się THC-V. I to, co wydaje się być właściwościami hamującymi apetyt w tym unikalnym kannabinoidzie. Niektórzy twierdzą, że THC-V może wspomagać odchudzanie, w ramach planu nadzorowanego przez lekarza.

Czy jest to coś, co mogłoby być przepisywane na receptę? Czy otyłość i związane z nią objawy mogą w przyszłości stać się stanem zdrowia kwalifikującym do stosowania medycznej marihuany? Niektórzy zaczynają tak myśleć.

Czym różni się THC-V od standardowych Tetrahydrokannabinoli?

Kiedy już myśleliście, że znacie wszystkie rodzaje THC. Jest stary, dobrze znany Delta-9 THC, który jest marihuaną. Być może słyszałeś o bliskich kuzynach marihuany. Pochodzą z konopi, ale są przetworzone i półsyntetyczne. Są to produkty Delta-10 i Delta-8 THC.

Teraz poznajcie tetrahydrokannabiwarynę lub THC-V. Jeśli nie masz dużych zdolności laboratoryjnych i molekularnych, trudno to wyjaśnić. Każdy rodzaj THC ma swoją własną, unikalną strukturę molekularną. Uważamy, że to właśnie to badanie kliniczne rozpoczęło i nasiliło dyskusję na temat THC-V.

Przeczytaj: "Δ9-Tetrahydrokannabiwaryna (THCV): komentarz na temat potencjalnych korzyści terapeutycznych w leczeniu otyłości i cukrzycy".

"[The] kliniczne i terapeutyczne zalety THCV dotyczące jego braku efektów psychoaktywnych w badaniach na ludziach mają ogromną wartość w farmakoterapii. Przewiduje się, że unikalne i różnorodne cechy THCV mogą być badane w celu dalszego rozwoju w klinicznie użyteczne leki w leczeniu chorób zagrażających życiu."

Wpływ THC-V na receptory CB1 i CB2 był jednak mieszany. Badania wykazały zarówno pozytywne, jak i negatywne efekty. I zasugerowały bardziej dogłębne badania nad THC-V. Ale jedną z rzeczy, która zafascynowała badaczy, była skuteczność THC-V w hamowaniu apetytu.

Ponieważ THC-V jest tak skuteczna, nie jest zalecana dla pacjentów z pewnymi schorzeniami. Jak bulimia czy anoreksja. Ale leczenie pacjentów z chorobliwą lub zagrażającą życiu otyłością? To jedno z zastosowań, które jest bardzo obiecujące.

Co to znaczy, że THC-V nie jest psychoaktywne?

Czy to nie wspaniałe, że w końcu jesteśmy w miejscu, w którym społeczność medyczna uznaje potencjał leczniczy marihuany? Od diabelskiej sałaty kradnącej dusze do kannabinoidów i ich farmaceutyków.

W zeszłym roku pierwszy kannabinoidowy lek na receptę został zatwierdzony przez FDA. Epidiolex jest już dostępny dla pacjentów z rzadkim rodzajem epilepsji. Tym, co do tej pory powstrzymywało terapeutyczne wykorzystanie konopi w planach leczenia, była niepełnosprawność. Korzyści płynące z zażywania kannabinoidów są w równym stopniu zrównoważone z psychoaktywnym doświadczeniem po ich zażyciu.

Celem każdego środka farmaceutycznego nie jest wywołanie upośledzenia. Co ciekawe, wiodącym lekiem na receptę na ból pozostają opioidy. A opioidy mogą powodować (i powodują) pewien stopień upośledzenia i senności. Ale nadal są one przepisywane.

Wykazano, że tetrahydrokannabiwaryna, czyli THC-V, ma wszystkie "dobre cechy", które mają tradycyjne rodzaje THC (w tym Delta's). Bez upośledzenia. Nawet w większych dawkach, THC-V nie wywołuje żadnych efektów psychoaktywnych. Oznacza to, że pozostaniesz trzeźwy. Ale z mniejszym stanem zapalnym. I, potencjalnie, otrzymujesz małą pomoc w ograniczeniu apetytu i trzymaniu się programu odchudzania nadzorowanego przez lekarza.

Diabetes Affects Over Ten Procent of American Adults

Pamiętasz, kiedy cukrzyca była dość niejasną diagnozą? Dorastając, mogłeś w ogóle nie słyszeć o cukrzycy. Od czasu do czasu mogłeś spotkać kogoś, kto potrzebował zastrzyków na cukrzycę typu I. I specjalnej karty medycznej do monitorowania tego stanu.

Od lat 70-tych do dziś liczba rozpoznań cukrzycy wzrosła. Nie nieznacznie, ale bardzo. Poniższy wykres został zaczerpnięty z "Long Term Trends in Diabetes 2017" przez Centra Kontroli i Prewencji Chorób

W 2021 roku, CDC szacuje, że 34,2 mln Amerykanów, lub około 1 na 10, zdiagnozowano cukrzycę. Ale zaskakujące 1 na każde 3 Amerykanów ma prediabetes. Niekontrolowany poziom glukozy, który zapowiada wystąpienie cukrzycy. To kolejne 88 milionów Amerykanów, a w połączeniu ze zdiagnozowanymi pacjentami, daje to ponad 120 milionów osób zmagających się z tą chorobą.

Cukrzyca jest dziś problemem. I znaczącym obciążeniem dla systemu opieki zdrowotnej. Jedno z badań wykazało, że co roku u 5-10% pacjentów z prediabetes diagnozuje się hiperglikemię. Może to oznaczać kolejne 4 do 5 milionów nowych przypadków cukrzycy rocznie w Stanach Zjednoczonych.

Otyłość jest największym czynnikiem ryzyka związanym z cukrzycą u dorosłych. Może to być skuteczny sposób, aby pomóc pacjentom schudnąć. A dla osób walczących o utrzymanie prawidłowej masy ciała, może to być uncja (lub dwie) profilaktyki.

Nasiona konopii - farmanasion.pl
#