#
ul. Piaseczna 18, 25-415 Rzeszów 888-369-741 kontakt@bestbusiness.com.pl

Głosowanie w sprawie handlu detalicznego w Colorado Springs napotyka na opór

Colorado Springs Retail Ballot spotyka się z opozycją

Posted by Nancy Moraa on 08/10/2020 in Aktualności

Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Głównego Lekarza.

Ostatnie głosowanie w sprawie detalicznej sprzedaży marihuany w Colorado Springs spotkało się z silnym sprzeciwem ze strony Colorado Springs Cannabis Association. Rada miasta Colorado Springs ma w planach przeanalizowanie tego działania. Muszą oni rozważyć, czy poddać ją pod głosowanie wyborców w zaplanowanych na 3 listopada wyborach.

Stowarzyszenie Cannabis napisało list do rady 23 lipca. W liście tym stwierdzają, że środek ten ograniczy liczbę nowych licencji na detaliczny biznes marihuany do 24. Ponadto twierdzą, że w przypadku zatwierdzenia, środek ten zniszczyłby istniejący model biznesowy związany z medyczną marihuaną. Naraziłby również na poważne ryzyko ponad 80% obecnych firm i pracowników, zachęcając do otwierania kolejnych punktów sprzedaży w mieście i zwiększając konkurencję między dostawcami marihuany o ugruntowanej pozycji.

Ponadto, takie ograniczenia podważają istniejącą dynamikę wolnego rynku. Może to zmusić Radę Miasta do wybierania zwycięzców i przegranych w środowisku biznesowym, karania przedsiębiorczości i indywidualnych inwestycji w społeczność. CSCA stwierdziło również, że zmiana przepisów nie będzie honorować limitu, który rada nałożyła na sklepy z marihuaną w 2017 roku.

Brak środka niż zły środek

Colorado Springs jest obecnie domem dla 118 sklepów z medyczną marihuaną. Według rzecznika CSCA, Bretta Moore'a, byłyby one wygodne, gdyby miały możliwość przekształcenia swojej licencji na sprzedaż detaliczną, zamiast "duke it out" ze sobą, aby walczyć o ograniczoną liczbę nowych licencji.

Rzecznik mówi również, że chętnie zobaczyłby, jak miasto zatwierdza podwójne licencje. To jest tak proste, jak posiadanie zarówno licencji medycznej, jak i detalicznej na ścianie", mówi, zauważając, "To jest robione w całym stanie z niewielkimi fanfarami i małymi problemami, i to jest podstawowe".

Propozycja na stole ma ograniczyć licencje detaliczne tylko do dwóch tuzinów. Moore mówi na ten temat: "Wolimy nie mieć żadnego środka niż zły środek".

Arbitralna liczba: Ile dyspensariów to "za dużo" w Colorado Springs?

Zwolennicy sprzedaży detalicznej w stanie podejmowali przez lata wysiłki, aby przedstawić środek wyborcom. Teraz niektórzy wierzą, że ma ona pięć głosów Rady, które są niezbędne, aby się do niej odnieść. Ale istnieje konflikt dotyczący propozycji.

"O ile Stowarzyszenie Konopi rozumie, że jest to arbitralna liczba wybrana z nieba," mówi Moore o limicie licencji.

Stowarzyszenie obawia się, że 22,000 pacjentów z "czerwoną kartą" medycznej marihuany w mieście wolałoby sklepy detaliczne, gdyby dano im taką możliwość. To z pewnością zabiłoby biznes MMJ. Chyba, że byłaby przerwa podatkowa dla medycznej marihuany. Zostało to skutecznie wykorzystane w innych stanach, które mają zarówno dyspensaria dla dorosłych, jak i medycznej marihuany.

"My w CSCA wierzymy, że detaliczna sprzedaż marihuany powinna tam być. Musimy jednak dbać o nasze 118 biznesów oraz o przemysł medycznej marihuany, który powstał w ciągu ostatniej dekady. Wyrzucenie małej liczby sklepów detalicznych zniszczy tę gospodarkę", powiedział Moore. Z drugiej strony, radny Bill Murray powiedział stowarzyszeniu, że jest za pomysłem, aby poddać tę kwestię pod głosowanie. Poproś wyborców o pozwolenie na detaliczne sklepy z marihuaną, a szczegóły dopracujesz później.

"Po pierwsze, dajmy naszej społeczności szacunek, na który zasługuje i pozwólmy jej na opt-in lub out z Rec MMJ," powiedział radny Murray. "Następnie Rada będzie miała możliwość zajęcia się wszystkimi dodatkowymi kwestiami".

Colorado Springs Cannabis Association chce jak najlepiej dla biznesów związanych z marihuaną. Wystarczy jeden kiepski środek, aby cofnąć lata postępu. CSCA ma nadzieję, że środek ten nie przejdzie i że biznesy MMJ nie zostaną dotknięte.

Nasiona konopii - farmanasion.pl
#