#
ul. Piaseczna 18, 25-415 Rzeszów 888-369-741 kontakt@bestbusiness.com.pl

Sprzedaż marihuany w Michigan przekroczyła 200 milionów dolarów

Sprzedaż marihuany w Michigan przekroczyła 200 milionów dolarów

Posted by Nancy Moraa on 08/06/2020 in Aktualności

Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Przemysł rekreacyjnej marihuany w Michigan szybko się rozwija. Sprzedaż marihuany co roku osiąga nowe kamienie milowe. Zgodnie z raportem Michigan Radio, sprzedaż marihuany dla dorosłych w Michigan wzrosła do ponad 200 milionów dolarów od czasu uruchomienia programu MMJ.

Agencja regulacyjna Michigan poinformowała również, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy firmy zajmujące się marihuaną odnotowały tygodniową sprzedaż w wysokości od 10 do 14 milionów dolarów.

Przychody podatkowe Michigan zapewniają pewną ulgę fiskalną

Podczas gdy biznesy związane z marihuaną nadal kwitną, tak samo jak kasa rządowa. Według przychodów podatkowych, od czasu uruchomienia rynku w grudniu 2019 r., sprzedaż dla dorosłych wygenerowała prawie 35 milionów dolarów w przychodach z akcyzy i podatku od sprzedaży.

W ciągu ostatniego miesiąca sprzedaż rekreacyjnej marihuany w MI uderzyła w nowy rekord. Tygodniowa sprzedaż marihuany dla dorosłych w tym stanie przewyższyła sprzedaż medyczną. Stało się to po raz pierwszy od uruchomienia rynku.

Imponująca sprzedaż marihuany rekreacyjnej w Michigan wydaje się utrzymywać tendencję wzrostową. Od momentu rozpoczęcia sprzedaży marihuany dla dorosłych, liczby sprzedaży rosły w górę niemal co tydzień. Wyborcy zatwierdzili sprzedaż rekreacyjnej marihuany w 2018 roku, ale legalna sprzedaż nie rozpoczęła się aż do ostatniego miesiąca 2019 roku. W tak krótkim okresie Michigan udało się stworzyć historię ze swoją rekreacyjną sprzedażą i przekroczyć oczekiwania dotyczące stanowego programu MMJ.

Utrzymanie sprzedaży podczas kryzysu zdrowotnego Covid-19

Większość stanów została mocno dotknięta ekonomicznie z powodu COVID-19. Jednak przemysł konopi indyjskich kwitnie na większości rynków w Stanach Zjednoczonych. Michigan jest jednym z takich rynków. Nie widać spowolnienia. Przemysł marihuany rekreacyjnej utrzymuje "wysoką" sprzedaż i przekracza oczekiwania.

Branża Michigan docenia szybkie działanie gubernatora i Marijuana Regulatory Agency, które pozwoliło firmom z branży marihuany na kontynuowanie działalności w zakresie sprzedaży obwoźnej i usług dostawczych.

Według rzecznika MRA Davida Harnsa, stanowe licencje dla pracowników również były bardzo wydajne w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Szybko wydawali licencje dla przemysłu marihuany dla dorosłych. "Nie przegapili ani jednego uderzenia. Nawet po zmianie środowiska pracy na odległe z powodu koronawirusa," dodał.

Podróż do legalizacji

Michigan po raz pierwszy zalegalizowało medyczną marihuanę w 2016 roku i rozpoczęło swój program Michigan MMJ. Minęły kolejne trzy lata, zanim zalegalizowano rekreacyjne użytkowanie. Wyborcy w końcu zdecydowali w 2018 roku. Dzięki temu sklepy mogły rozpocząć sprzedaż rekreacyjnej marihuany użytkownikom. Po legalizacji urzędnicy Michigan wydali 18 licencji, w tym plantatora i przetwórcy. Stan zezwolił sklepom na przesunięcie części dostaw medycznej marihuany do rekreacyjnej.

Więcej biznesów marihuanowych działało w ostatnim miesiącu 2019 roku. Sprzedaż marihuany rekreacyjnej poszła w górę. Rosła, aż w końcu osiągnęła 200 milionów dolarów.

Michigan przeszedł do systemu dla dorosłych (Adult-use)

Odkąd w Michigan rozpoczęła się rekreacyjna sprzedaż marihuany, coś się stało. Stan stracił około 19,000 lub 7% zarejestrowanych pacjentów medycznej marihuany i 2,900 lub 8% zarejestrowanych opiekunów. Tak wynika z wypowiedzi Steve'a Lindera, prezesa Michigan Cannabis Manufacturers Association.

"Gdzie oni się podziali? Nie przestali używać marihuany. Po prostu przestali starać się o karty medyczne i przeszli do systemu dla dorosłych" - mówi Linder. Niektóre stany zapewniają znaczne obniżenie podatku od produktów z medyczną marihuaną. To pomaga przekonać pacjentów do pozostania w programie nadzorowanym przez lekarza dla zdrowia i bezpieczeństwa.

Inne stany, takie jak New Jersey, całkowicie wycofują się z opodatkowania MMJ. Ruch ten ma na celu zarówno utrzymanie pacjentów w programie rejestracji, jak i zapewnienie ulgi finansowej dla mieszkańców o niskich dochodach.

Nasiona konopii - farmanasion.pl
#