#
ul. Piaseczna 18, 25-415 Rzeszów 888-369-741 kontakt@bestbusiness.com.pl

Nowe badanie sugeruje, że surowa marihuana działa lepiej na dzieci z epilepsją

Nowe badania sugerują, że surowa marihuana działa lepiej na dzieci z epilepsją

Posted by Lori Ann Reese on 12/15/2021 in Aktualności

Zaktualizowano 17 grudnia 2021 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Życie z padaczką jest trudne do wyobrażenia, chyba że się na nią choruje lub zna się kogoś, kto choruje. Ponieważ życie z napadami, które mogą wystąpić w każdej chwili i w każdym miejscu (bez ostrzeżenia), jest dla pacjentów wyniszczające. A w przypadku dzieci, może prowadzić do innych problemów zdrowotnych i rozwojowych, jeśli objawy nie są kontrolowane.

Nowe, ekscytujące badanie sugeruje, że najskuteczniejsze mogą być kannabinoidy pochodzące z całych kwiatów. I może to mieć coś wspólnego ze sposobem, w jaki receptory CB1 i CB2 w organizmie reagują na kannabidiol (CBD) w połączeniu z THC.

Praca została zatytułowana "Medyczne konopie indyjskie w leczeniu ciężkiej, opornej na leczenie padaczki u dzieci: seria przypadków 10 pacjentów". I rzuca kilka interesujących nowych spojrzeń na leczenie napadów przy użyciu kannabinoidów. I co może działać lepiej dla dzieci, które mają objawy, które nie reagują na inne rodzaje leczenia.

Jak skuteczna jest marihuana w leczeniu epilepsji?

Państwa, które zalegalizowały medyczną marihuanę prowadzą badania. Kiedy ustawodawcy oceniają, jakie warunki zdrowotne mają zastosowanie, patrzą na badania kliniczne. Napady i diagnozy epilepsji sprawiają, że pacjenci kwalifikują się do karty medycznej w każdym zalegalizowanym stanie.

I jest ku temu dobry powód. Na całym świecie istnieje duża (i rosnąca) liczba badań klinicznych na ten temat, szczególnie w przypadku umiarkowanej i ciężkiej padaczki lub zaburzeń napadowych. Naukowcy odkryli, że to może działać.

W rzeczywistości marihuana może zapewnić lepsze łagodzenie objawów niż jakikolwiek inny rodzaj leków złożonych stosowanych w leczeniu padaczki. Duży dowód leży po stronie FDA. W 2018 roku Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła Epidiolex. Pochodzący z konopi roztwór doustny do leczenia zespołu Lennoxa-Gastauta i zespołu Dravet. Lek został sformułowany do stosowania przez pacjentów w wieku dwóch lat i starszych.

Czytaj: "Medyczna marihuana a Epidiolex na napady drgawkowe."

Nowe badanie sugeruje, że marihuana z całych roślin jest bardziej skuteczna w leczeniu epilepsji

Stosowanie konopi indyjskich w leczeniu mimowolnych skurczów mięśni i napadów nie jest niczym nowym. Już w 1800 r. p.n.e. starożytni Sumerowie i Akadyjczycy stosowali ją w leczeniu padaczki. W X wieku w Persji, sok z liści konopi był stosowany w leczeniu napadów również poprzez przyjmowanie podjęzykowe. Według holistycznego tekstu lekarza o nazwisku Ali ibn al-Abbas al-Majusi.

Charlotte Figi była najbardziej znanym przypadkiem pacjenta, u którego kannabidiol uratował życie dziecku z ciężką padaczką. Dziewczynka zaczęła doświadczać ataków w wieku trzech miesięcy. Cierpiała na rzadką postać epilepsji zwaną zespołem Dravet.

Kannabinoidy zadziałały terapeutycznie, a wyniki zmieniły życie Charlotte i jej rodziny. Niestety, Charlotte (która zainspirowała Charlotte's Web) odeszła w kwietniu 2020 roku z powodu podejrzenia powikłań zdrowotnych związanych z Covid-19.

Ze względu na federalną prohibicję marihuany, zatwierdzenie farmaceutyku z niej pochodzącego było wielkim wydarzeniem. Ale czy leki złożone z marihuany są tak samo dobre jak podawanie jej w postaci surowej?

Nie według najnowszych badań przeprowadzonych w Anglii. Zostało ono opublikowane w czasopiśmie BMJ Paediatrics Open. W badaniu wzięło udział dziesięcioro (10) dzieci z ciężką padaczką. Żadne z dzieci nie zareagowało na wcześniejsze leczenie, w tym terapie z użyciem kannabidiolu (CBD).

Badanie wykazało, że konopie indyjskie w całych roślinach (które zawierają THC) pomogły zmniejszyć częstotliwość napadów. Aż o 86%. Jest to poza klinicznie znaczące i sugeruje, że właściwości lecznicze kannabidiolu mogą być bardziej skuteczne w połączeniu z tetrahydrokannabinolem (THC).

Czy dzieci mogą używać medycznej marihuany w Stanach Zjednoczonych?

W Stanach Zjednoczonych, programy medycznej marihuany stworzyły ścieżkę dostępu do marihuany dla osób niepełnoletnich z problemami zdrowotnymi. Wyznaczony rodzic lub opiekun prawny może zarejestrować się w programie medycznej marihuany, aby zapewnić pomoc.

Opiekunowie są odpowiedzialni za konsultowanie się z lekarzami w sprawie najlepszych praktyk i zaleceń terapeutycznych. Mogą też kupować (w niektórych przypadkach uprawiać w domu) i podawać marihuanę jako część planu leczenia osoby nieletniej.

Ponieważ marihuana może wpływać na rozwój fizyczny i poznawczy młodzieży, wiele stanów posiada przepisy dotyczące produktów o niskiej zawartości THC produktów o niskiej zawartości THC. Zmniejsza to psychoaktywne działanie marihuany również dla dziecka. Skoncentrowane produkty z konopi indyjskich są również dostępne na podstawie skierowania od lekarza dla osób niepełnoletnich objętych opieką u schyłku życia.

Nasiona konopii - farmanasion.pl
#