#
ul. Piaseczna 18, 25-415 Rzeszów 888-369-741 kontakt@bestbusiness.com.pl

Marihuana i przekąski

Marihuana i przekąski

Posted by Marijuana Doctors on 07/26/2017 in Medyczna marihuana

Zaktualizowano 15 grudnia 2017 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Wśród osób używających marihuany rekreacyjnie, często zdarzają się "zachcianki". Opowiadają oni o chęci zjedzenia śmieciowego jedzenia i o tym, że smakuje ono jeszcze lepiej niż zwykle. Jedzenie na koniec popijania marihuany wydaje się być dopełnieniem doznań i zwieńczeniem euforii.

Używanie medycznej marihuany może powodować taki sam przymus jedzenia. Dla niektórych to właśnie jest celem zażywania marihuany. Pobudza ona apetyt, aby przeciwdziałać skutkom zaburzeń odżywiania lub innych chorób, które utrudniają jedzenie. Na przykład, pozwala osobom chorym po chemioterapii utrzymać prawidłową masę ciała.

Jednak apetyt może być także niepożądanym, a nawet szkodliwym skutkiem ubocznym stosowania medycznej marihuany. Istnieją sposoby na kontrolowanie kompulsywnej chęci podjadania i być może uda Ci się znaleźć odmianę marihuany, która złagodzi objawy, ale nie będzie tak silnie pobudzać apetytu.

Marihuana a apetyt

Marihuana działa w mózgu i centralnym układzie nerwowym, blokując ból i zmieniając inne odczucia zmysłowe, co poprawia nastrój, zmniejsza niepokój i zapobiega napadom. Jeden ze składników marihuany zwiększa wrażliwość na aromat, który jest powiązany ze zmysłem smaku. To dlatego jedzenie wydaje się pachnieć i smakować lepiej niż zwykle, gdy jesteś pod wpływem marihuany.

Marihuana naśladuje substancje chemiczne w mózgu, które przenoszą komunikaty sensoryczne. Kiedy jesteś pod wpływem, kannabinoidy zawarte w marihuanie łączą się z receptorami w mózgu, które odbierają sygnały zapachowe i smakowe. Otrzymujesz więcej takich wiadomości niż w sposób naturalny, więc te zmysły są wzmocnione.

Marihuana stymuluje również głód poprzez wytwarzanie w mózgu innej substancji chemicznej w ilościach większych niż normalnie. Głód to złożone uczucie, które łączy w sobie zapach, smak i pragnienie pożywienia. Kiedy jesz, doświadczając euforii wywołanej przez marihuanę, twój mózg kojarzy euforię z jedzeniem.

Ten euforyczny efekt jest naturalnym mechanizmem tworzenia nawyków. Kiedy twój mózg kojarzy jedzenie z euforią, chce więcej. Im więcej jesz, tym bardziej czujesz się szczęśliwy. W niektórych przypadkach mózg myśli, że większe ilości jedzenia przyniosą uczucie euforii nawet wtedy, gdy nie jesteś pod wpływem marihuany.

Zwiększając poziom jeszcze jednej substancji chemicznej w mózgu, marihuana sprawia, że mózg myśli, że jesteś głodny. Naturalną reakcją na wzrost stężenia tej substancji chemicznej jest chęć zjedzenia więcej. Kiedy jedzenie nie zmniejsza podaży tej substancji chemicznej tak, jak w naturalnych warunkach, po prostu jesz dalej.

Negatywne skutki uboczne chrupania

Jeśli nie przyjmujesz produktów z konopi medycznych w celu pobudzenia apetytu, chrupanie może być negatywnym skutkiem ubocznym. Wykorzystując naturalne sposoby tworzenia dobrych nawyków przez Twój mózg, marihuana może doprowadzić do uzależnienia od jedzenia - a uzależnienie jest destrukcyjne, nawet jeśli jest uzależnione od czegoś dobrego.

Niekończące się objadanie się może prowadzić do problemów ze zdrowiem fizycznym. Otyłość to niebezpieczny stan, który może zagrażać życiu. Bez względu na to, co jesz, jeśli stale przyjmujesz zbyt dużo pokarmu, twój organizm odkłada go w postaci tłuszczu. Tłuszcz jest widoczny nie tylko w wyglądzie i dopasowaniu ubrań, ale gromadzi się także wewnątrz ciała i zaburza funkcjonowanie ważnych narządów.

Uzależnienie od jedzenia i otyłość mają także konsekwencje psychologiczne. Mogą one prowadzić do problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak depresja i zły obraz ciała. Niektóre z tych psychologicznych konsekwencji mogą być bardzo szkodliwe i niebezpieczne.

Oparcie się zachciankom związanym z marihuaną

Oczywiście, możliwe jest używanie medycznej marihuany bez uzależnienia od jedzenia i otyłości. Istnieje kilka strategii, które możesz zastosować, aby mieć pewność, że munchies nie staną się twoim najnowszym problemem zdrowotnym.

Oto kilka wskazówek:

    Zdrowe przekąski. Kiedy marihuana daje Ci ochotę na przekąskę, upewnij się, że masz pod ręką tylko zdrowe produkty. Zaopatrz się w świeże warzywa i inną zdrową żywność. Pamiętaj, że marihuana wzmacnia smak, więc większość potraw będzie Ci smakować. Zrób porządek w kuchni. Możesz nie być w stanie kontrolować objadania się pod wpływem marihuany, ale nie możesz jeść śmieciowego jedzenia, którego nie ma. Kiedy zażywasz marihuanę, postaw się w sytuacji, w której nie będziesz miał dostępu do tłustych i niezdrowych produktów. Zaplanuj ilość spożywanych kalorii. Oblicz, ile kalorii możesz zdrowo spożyć każdego dnia i zapisz to. Ustal, ile jedzenia możesz zjeść, aby trzymać się swojego planu. Jeśli te decyzje zostaną podjęte przed przyjęciem leków na dany dzień, jest mniej prawdopodobne, że ulegniesz zachciankom i odejdziesz od planu żywieniowego. Ćwicz wcześniej. Utrzymanie prawidłowej wagi ciała wymaga regularnych ćwiczeń. Gdy dopadnie cię apetyt, twoja motywacja do ćwiczeń znacznie się zmniejszy. Upewnij się, że codziennie ćwiczysz wcześnie, aby przynajmniej mieć pewność, że spaliłeś już część kalorii z łakoci.

Marihuana jest bezpiecznym i naturalnym środkiem na wiele różnych dolegliwości zdrowotnych i w pewnym sensie, jedzenie może być również uważane za narkotyk, którego używasz, aby dodać energii i odżywić swoje ciało. Ważne jest, aby zrozumieć, że zażywanie marihuany w celu poprawy zdrowia i jednoczesne spożywanie niewłaściwych pokarmów przynosi efekt odwrotny do zamierzonego.

Konopie działają na naturalne systemy organizmu i chemię mózgu, a jedzenie może działać w ten sam sposób. Wykorzystaj zachcianki na swoją korzyść, aby zasilić organizm w składniki odżywcze i pomóc mu się wyleczyć. Jeśli potrafisz okiełznać przymus jedzenia, który wywołuje marihuana, możesz go wykorzystać do stworzenia zdrowych nawyków żywieniowych.

Nasiona konopii - farmanasion.pl
#