#
ul. Piaseczna 18, 25-415 Rzeszów 888-369-741 kontakt@bestbusiness.com.pl

Louis Missouri Mayor dekryminalizuje marihuanę

Louis Missouri Burmistrz dekryminalizuje marihuanę

Posted by Lori Ann Reese on 12/14/2021 in Aktualności

Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Kiedy Poprawka 2 została uchwalona przez wyborców w 2018 roku, ponad 82% mieszkańców w St. Louis Missouri poparło dekryminalizację. Obecnie tylko użytek medyczny został zalegalizowany w 2014 roku. A pierwsza sprzedaż medycznej marihuany w Missouri rozpoczęła się w październiku 2020 roku.

Nieco ponad rok później, mieszkańcy i ustawodawcy w St. Louis w stanie Missouri, podjęli dodatkowy krok. Jeden, który utrudniłby policji ściganie zarzutów przeciwko każdemu, kto jest w posiadaniu marihuany. Jeśli nie posiadają karty medycznej z Missouri.

Nie tylko nowe przepisy w Board Bill 132 przeszła jednogłośnie, ale również oferuje nowe zabezpieczenia dla obywateli bez karty medycznej. Burmistrz St. Louis Tishaura Jones podpisała ustawę, która została po raz pierwszy wprowadzona 5 listopada 2021 roku.

Board Bill 132 stwierdza: "Proponowana ustawa uchyliłaby rozporządzenia numer 66419, 68404 i 69429, które dotyczą posiadania marihuany i akcesoriów. Projekt ustawy zaktualizowałby również lokalne priorytety w zakresie egzekwowania prawa, a także prawdopodobny powód i standardy uzasadnionego podejrzenia oraz standardy dyscyplinarne, aby zharmonizować politykę miasta z artykułem XIV Konstytucji Stanu Missouri."

Źródło Web 2021: stlouis-mo.gov

Ruch w kierunku dekryminalizacji osobistego użycia marihuany na poziomie miejskim nie jest rzadkością. Szczególnie w stanach, w których legalizacja marihuany utknęła na poziomie legislacyjnym. Zazwyczaj w Senacie. Na przykład, w Austin w Teksasie, organy ścigania zostały poinstruowane, aby nie pobierać opłat za używanie marihuany na własny użytek. Albo nie wykorzystywać zasobów miasta do ścigania posiadania niewielkich ilości marihuany.

Ochrona obywateli St. Louis przed aresztowaniem za używanie marihuany

W Board Bill 132 znajduje się wiele przepisów, które znacznie zmniejszą liczbę aresztowań w St. Louis w stanie Missouri. Nowa ochrona dotyczy tylko niewielkich ilości na własny użytek. Zarzuty karne nadal mogą być stawiane w sprawach dotyczących broni, przemocy, dużych ilości marihuany lub dystrybucji.

Burmistrz Jones jest zaangażowany w rozwiązanie problemu nierówności rasowych w aresztowaniach w St. Louis Missouri. Zgodnie z oświadczeniem burmistrza, było prawie 600 aresztowań za używanie marihuany na własny użytek. I to małych ilości. Z tej liczby, nieco mniej niż pięćset (500) obywateli w St. Louis było osobami kolorowymi (POC).

Louis Post-Dispatch donosi, że zmieniły się przepisy dotyczące prawdopodobnego powodu aresztowania. Louis, Missouri, policja nie będzie mogła przeszukiwać i aresztować na podstawie zapachu marihuany. Wyjątkiem od reguły jest używanie marihuany w miejscach o ograniczonym dostępie, takich jak okolice szkół, przedszkoli, szpitali i budynków rządowych.

Board Bill 132 przekierowuje również środki na to, co ustawodawcy z St. Louis uważają za ważniejsze. Przestępstwa z użyciem przemocy i inne działania kryminalne związane z narkotykami.

Wcześniejsze aresztowania za substancje kontrolowane wyłączone z ochrony prawnej w St.

Sekcja 2 projektu ustawy 132 określa, w jaki sposób osoby z wcześniejszym wyrokiem za posiadanie substancji kontrolowanych nie będą zwolnione z odpowiedzialności karnej. Louis Missouri mogą zostać zatrzymani, jeśli w sposób oczywisty łamią prawo używając marihuany lub innych narkotyków.

Dotyczy to obywateli, którzy:

  • Zostali uznani za winnych przestępstwa kryminalnego (jakikolwiek zarzut) w ciągu ostatnich dziesięciu lat.
  • Przyznali się do winy w Sądzie Stanowym Missouri za wykroczenie klasy A w ciągu ostatnich pięciu lat poprzedzających obecne oskarżenie.
  • Zostałeś aresztowany w związku z podejrzeniem o przestępstwo lub wykroczenie związane z marihuaną.
  • Odkryto, że posiadasz marihuanę w opakowaniach przeznaczonych do sprzedaży lub dystrybucji.
  • Posiadali ilość marihuany przekraczającą 35 gramów (1,23 uncji).

W 2020 roku, American Civil Liberties Union (ACLU) ukończyło raport na temat uprzedzeń rasowych przy aresztowaniach w Missouri. Osoby kolorowe (POC) lub czarnoskórzy Amerykanie są 2,6 razy bardziej narażeni na aresztowanie za posiadanie marihuany w Missouri. Społeczności z największą liczbą czarnych obywateli w Missouri statystycznie wykazują tendencyjność aresztowań w poszczególnych hrabstwach. W niektórych hrabstwach, wskaźnik aresztowań jest 27x wyższy dla czarnych Amerykanów.

Feature Image: Canva

Nasiona konopii - farmanasion.pl
#